איך החמצן עוזר לזרז החלמה מניתוחים

כל מי שעבר הליך כירורגי משמעותי יודע שהוא כרוך בתקופת החלמה ובחזרה הדרגתית לשגרה, תקופה שבה  המנותחים רבים עלולים לסבול מכאבים ולהתמודד עם בעיות באספקת דם והיווצרותן של צלקות לא אסתטיות וכואבות. מעבר לכך, תהליך ההחלמה מניתוח עלול להתעכב במקרים שבהם המנותחים סובלים גם ממחלות רקע, מקשיים בזרימת הדם או מהשפעה שלילית של חומרי ההרדמה.

על פי רוב, אחרי הניתוח המערכת החיסונית חלשה יותר והכל קשה ומאתגר יותר. כמובן שתהליך ההתאוששות משתנה ממטופלת למטופל ויכול לכלול המלצות למשככי כאבים, החלפת תחבושות, שינוי מנח למניעת פצעי לחץ ופיזיותרפיה.

חמצן הוא רכיב קריטי בתהליך ההחלמה אבל בתנאים רגילים אנחנו לא סופגים מספיק חמצן כדי לעודד את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף.

החדשות הטובות הן שיש דרך שמאפשרת התאוששות מהירה ויעילה יותר מניתוח, שיכול לעזור לקצר את זמן ההתאוששות ולשפר את איכות ההחלמה על ידי הפחתת מספר החבורות והורדת הנפיחות והדלקתיות.

יוצאים מניתוח נכנסים לתא לחץ

במהלך טיפול בתא לחץ מוזרם בתוך קפוסלה סגורה חמצן טהור בלחץ אטמוספרי גבוה במיוחד. כשהגוף נחשף לריכוז גבוה של חמצן בלחץ גבוה הוא יכול להתאושש מהר יותר. במקרים מסוימים, העשרת הגוף בחמצן יכולה להקל על סימפטומים נפוצים לאחר הניתוח כמו נפיחות, אדמומיות ודלקתיות, ואפילו לשפר את האפקטיביות של האנטיביוטיקה.

אז מה בדיוק קורה בגוף אחרי טיפול בתא לחץ? ברגע שהגוף מקבל מנה מכובדת של חמצן בלחץ גבוה, כושר הספיגה של החמצן משתפר משמעותית והדם העשיר בחמצן מוביל אותו לכל מקום, גם לרקמות ולתאים שנפגעו מהטראומה הכירורגית. החמצן מעודד את הגוף לייצר כלי דם חדשים ומסיע את החומרים המזינים שדרושים לריפוי הפצעים. בנוסף, עושר החמצן גם מפחית זיהומים.

הטיפול בתא לחץ יכול להאיץ את תהליך ההחלמה גם על ידי כך שהוא מעודד את הגוף לייצר קולגן – חלבון שיש לו תפקיד קריטי בריפוי ובהגלדת הצלקות.

מכל הסיבות שמנינו, הטיפול בתא לחץ אפקטיבי גם במקרים של פצעים כירורגיים, חתכים והשתלת עור, והוא עוזר למנוע נמק אחרי ניתוחים פולשניים.

הטיפול אחרי ניתוח 

אחרי הניתוח חשוב מאוד להתמקד בתהליך הריפוי כדי שאפשר יהיה לחזור בהקדם לשגרה. 

הטיפול בתא לחץ יכול להתאים לניתוחים שונים: ניתוחים פלסטיים כמו מתיחת פנים, שאיבת שומן, הגדלת או הקטנת חזה והשתלות עור, ניתוחי החלפת מפרק ירך או ברך, כריתת שד ועוד.

אחרי ניתוח, אנשים רבים נרתעים מלעבור הליכים ניתוחיים נוספים בגלל תקופת ההחלמה התובענית. טיפול בתא לחץ יכול להקל עליהם ולמנוע היווצרותה של טראומה נפשית. 

תא לחץ הוא טיפול בטוח, לא פולשני ולא מצריך הכנות מוקדמות, שלרוב נמשך בין 90 ל-120 דקות. צוות טיפול מסור ומיומן מגבש פרוטוקול טיפולי לשיפור תהליך הריפוי ולהתאמתו למצב הפרטני של כל מנותח ומנותחת.

אפשר להיעזר בטיפול בתא לחץ גם לפני הכניסה לניתוח, כי כך אפשר להכין את הגוף לקראת ההליך הכירורגי ולשפר תהליך ההחלמה. במיוחד אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון, כאלה שסובלים מעודף משקל ודיכאון, ואנשים שמנהלים אורח חיים שיכול לעכב ריפוי כמו צריכה גבוהה של אלכוהול, מעשנים וכדומה יכולים ליהנות מהיתרונות של טיפול מקדים בתא לחץ.

כשאתם בוחרים את קליניקת הטיפול שלכם חשוב לשים לשני דברים מהותיים:

  1. שהקליניקה מנוהלת באישור משרד הבריאות.
  2. שהצוות מקצועי ומיומן, ויודע להתאים את הטיפול לכל מצב באופן פרטני.

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע