איך להבטיח את התוצאה האיכותית והטובה ביותר אחרי ניתוח פלסטי (רמז: זה בידיים שלכם)

לא רבים מודעים לעובדה שניתוח פלסטי לא נגמר אחרי שהמנתחים משלימים את עבודתם ושאיכות התוצאות של ההליך הכירורגי תלויות לא רק במיומנות של הרופאים, אלא גם בהתנהלות של המנותחים עצמם. כלומר, למנותחים יש השפעה על התוצאות הסופיות של הניתוח. איך? בדרכים הבאות. 

  1. שמירה על היגיינה

אחת מתופעות הלוואי של כל ניתוח היא זיהום באזור שבו בוצע החתך. לכשעצמו, הזיהום הוא אמנם בר טיפול אבל הוא עלול לגרום להצטלקות בולטת שתפגום בתוצאות הסופיות, בייחוד כשמדובר בניתוח פלסטי שכל מטרתו היא לשפר את המראה. 

הדרך הטובה ביותר להימנע מזיהום היא פשוטה: כל שעליכם לעשות הוא לפעול לפי הנחיות הרופאים בקפדנות, בלי לרמות (את עצמכם) ובלי להתעצל. 

  1. בלי שמש

כאמור, לאחר כל ניתוח נוצרת צלקת מפני שכך מטפל הגוף בפצע שנוצר. צלקות טריות יחסית שנחשפות לשמש עלולות לפתח פיגמנטציה, להפוך בולטות יותר ולפגוע באיכותן של תוצאות הניתוח. לכן, מומלץ מאוד להימנע מחשיפת האזור המנותח לשמש למשך שנה לפחות, גם בחורף. 

  1. בלי פעילות גופנית

אולי זה נשמע קצת לא הגיוני, כי הרי פעילות גופנית היא חשובה ובריאה מאוד לגוף, ובכל זאת פעילות גופנית אחרי ניתוח פלסטי עלולה להפריע לגוף להחלים ולפגוע בתוצאה הסופית. לכן, במהלך החודש הראשון אחרי הניתוח מומלץ להימנע מפעילות גופנית או, ורק בתיאום מלא עם המנתחת או המנתח, לעסוק בפעילות מאוד מתונה. 

  1. מצטערים, בלי סיגריות

הוויתור על העישון נדרש ממנותחים עוד לפני הניתוח, כדי שלגוף יהיו כשלושה שבועות להתנקות מהניקוטין ושאר החומרים המזיקים שיש בסיגריות מפני שהעישון פוגע ביכולת של הגוף להחלים. לכן, גם אחרי הניתוח מאוד חשוב להימנע מעישון ולא להסתכן בהצטלקות לא אסתטית של החתך. אולי על הדרך אפילו תפסיקו לעשן לחלוטין:) ולזה קוראים win-win.

  1. תזונה מאוזנת

אכילה בריאה והקפדה על תזונה נכונה הן טובות גם סתם ככה בשגרה, אבל אחרי ניתוח התזונה היא עוד יותר קריטית. מזון מעובד, שמכיל שומן רווי, רמות גבוהות של סוכר וחומרי טעם וצבע מלאכותיים, משפיע לרעה על כל מערכות הגוף ובכללן גם על עור הפנים. לעומת זאת, תזונה מאוזנת שכוללת ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים תחזק את הגוף, תתמוך בפעילותו בכלל ובפעילות המערכת החיסונית בפרט, ותעזור להבטיח שתוצאות הניתוח יהיו איכותיות. 

  1. לישון טוב

השינה מאוד חשובה לבריאות הגוף כי במהלכה הוא משתקם ומתאושש מפעילותו במהלך היום. לכן, חשוב מאוד לנסות לנוח כמה שיותר אחרי ניתוח פלסטי ולאפשר לגוף להתאושש מהטראומה. נכון, ייתכן שלא יהיה לכם קל לישון טוב במהלך ההחלמה אבל חשוב להשתדל לתת לגוף לנוח כמה שאפשר. 

  1. לתמוך בהחלמה

יש כמה דרכים שבהן אפשר לעודד את תהליך ההחלמה ולתמוך בו. 

אומנם כבר דיברנו על תזונה, אבל הפעם ההמלצה היא לאכול כדי לשפר את המערכת החיסונית, שצריכה לעבוד קשה מאוד אחרי ניתוח. כדי לעזור לה, כמה שבועות לפני הניתוח מומלץ להקפיד על תזונה עשירה בחומצת האמינו ארגנין וחומצות שומן מסוג אומגה 3, שנמצאות בדגים, מוצרי חלב, בשר אדום, עוף ועוד. 

דרך נוספת לעזור לגוף להחלים היא בעזרת טיפול בתא לחץ: חלל אטום שבתוכו מוזרם חמצן טהור בלחץ גבוה – המרכיב הכי חשוב לתהליך ההחלמה של הגוף. כשנושמים אוויר עשיר בחמצן בלחץ גבוה, הגוף סופג נפחים גדולים של חמצן וזה משפר משמעותית את זרימת הדם. בדרך זו, כל רקמות הגוף, כולל אלה שנפגעו מהפעולה הכירורגית, מקבלות הרבה יותר חמצן ומחלימות בצורה מהירה וטובה יותר. 

בדרך כלל, לפני הניתוח הקוסמטי או כל ניתוח אחר מומלץ לעבור חמישה טיפולים בתא לחץ כדי להעשיר את הרקמות בחמצן כהכנה להליך הכירורגי ואחרי הניתוח, להוסיף עוד חמישה עד עשרה טיפולי תא לחץ (תלוי בהמלצה הרפואית) כדי לעודד תהליך החלמה מהיר ותוצאות איכותיות.


מחקר על האופן שבו תא לחץ תורם למאמצי האנטי-אייג׳ינג


שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע