אנטי אייג'ינג וטיפול בתא לחץ

אנטי אייג'ינג וטיפול בתא לחץ

מי לא היה רוצה להזיז את מחוגי השעון לאחור וללגום ממעיין הנעורים? אז אומנם עדיין אין לנו אפשרות לעצור או להשיב אחורה את הזמן שחלף, אבל בשנים האחרונות יש לא מעט טכנולוגיות ושיטות מתקדמות שמצעירות את עור הפנים, מרעננות אותו ומתקנות את סימני הזמן שכבר הופיעו.

להיראות ולהרגיש צעירים יותר

אחת השיטות המתקדמות, האפקטיביות והמוכחות מדעית לשפר את מראה העור ולהחזיר לו את החיוניות שלו, היא טיפול בתא לחץ (HBOT) שבו מוזרם חמצן רפואי טהור.

בתאי לחץ העור נחשף לחמצן טהור בלחץ גבוה, תהליך שיכול לחדש את הקולגן, החלבון שהוא גם אחת מאבני הבניין של העצמות, העור, השרירים והגידים, וגם אחראי על הגמישות של העור, שנותנת לו את המראה הצעיר והרענן. למעשה, כבר מגיל 25 ואילך יורדת רמת הקולגן בגוף וההשפעה של תהליך זה נותנת את אותותיה במראה העור. כמו כן, החמצן עוזר להגן מפני הרדיקלים החופשיים שנמצאים באוויר ויכול לזרז החלמה וריפוי של פצעים, ולשפר יכולות קוגניטיביות.

ממחקר שפרסמו מדענים מאוניברסיטת תל אביב והמרכז הרפואי שמיר עולה, שפרוטוקול ייחודי של טיפולי חמצן בלחץ גבוה יכול להפוך שני תהליכים שקשורים לתהליך ההזדקנות: חידוש הפעילות של תאים בוגרים שלא מתפקדים, ועצירת או מניעת קיצור טלומרים (הטלומרים מגינים על הכרומוזומים מפני פגיעות ואורכם קובע, בעקיפין, את תוחלת החיים שלנו).

מחקרים קודמים מצאו שטיפול בתא לחץ משפר תסמינים שחוו אנשים שסובלים מאלצהיימר וכפי שעולה מהמחקר הנוכחי, ל-HBOT יש השפעה חיובית גם על מבוגרים בריאים ועצמאיים. במחקר שנמשך שלושה חודשים וכלל טיפולים בתאי לחץ, הצליחו החוקרים להאריך את הטלומרים בשיעורים גבוהים במיוחד.

איך עובד טיפול בתאי לחץ להצערת העור

טיפול בחמצן טהור בלחץ גבוה נבדק במחקרים רבים ויעילותו הוכחה במצבים רפואיים מגוונים, כמו פגיעה ברקמות, זיהום כרוני וליקויים במחזור הדם, והיום מתברר שהוא יעיל גם בשמירה על רמות אנרגיה מאוזנות, מיקוד ומראה עור רענן וחיוני.

הטיפול מבוסס על חוקי פיזיקה פשוטים, כי כשאנחנו נושמים חמצן בלחץ שהוא גבוה יותר מאטמוספירה אחת – לחץ החמצן באוויר הרגיל – החמצן נדחס בעוצמה ובכמויות גדולות, מתמוסס בדם וכך נספג טוב יותר בגוף. מחקרים הצביעו על כך שתהליך זה יכול לשפר את התחדשות הרקמות וכלי הדם, לתמוך במערכת החיסון, לשפר ריכוז, להעלות את רמות הסרוטונין בדם ואפילו לעזור לטפל בניוון מקולרי, שקשור לגיל.

לפיכך, הטיפול בתא לחץ מאפשר התחדשות עוצמתית במיוחד של תאי ורקמות העור, והאפקטיביות שלו גבוהה בהשוואה לטיפולי אנטי אייג'ינג שונים. כמו כן, לא מדובר בטיפולים שדורשים היערכות מוקדמת או כרוכים בכאב.

מעבר לענייני המראה, תהליכי הזדקנות מלווים לרוב בתסמינים של פגיעה בזיכרון ובמיקוד, ופוטנציאל גבוה למחלות רקע, וטיפול בתא לחץ שעושה שימוש בחמצן טהור בלחץ אטמוספרי גבוה במיוחד, יכול להשפיע על הגוף והמוח בדרכים רבות: שיפור תפקוד המערכת החיסונית שנחלשת עם השנים, הפחתת סיכון לפיתוח דלקות, שיפור היכולת להיאבק בזיהומים והתמודדות עם מצבים רפואיים נוספים שהם שכיחים יותר בגיל מבוגר.  

הטיפול בתא לחץ אינו פולשני ונחשב בטוח, כאשר תדירות הטיפולים מותאמת באופן אישי על ידי צוות רפואי. התחושה במהלך הטיפול דומה מעט להמראה או נחיתה במטוס, או לצלילה בים, כשלרוב חשים מעט לחץ באוזניים.

שימו לב שחשוב לבחור טיפול בתאי לחץ שפועלים ברישיון משרד הבריאות ורצוי תאי לחץ יחידניים, שמאפשרים טיפול מותאם אישית, פרטי ואינטימי.

בואו ליהנות מכל היתרונות של תא לחץ, בכל גיל ובכל זמן >>

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע