על בצקת לאחר ניתוח ואיך תא לחץ יכול לעזור

טיפול בתא לחץ לבצקות שנוצרות בעקבות ניתוח

אף ניתוח הוא לא תהליך פשוט אבל כשמדובר בניתוחים מסובכים ומורכבים, תהליך ההתאוששות הוא אתגר של ממש. 

אחת התופעות השכיחות ביותר שחווים אנשים שעברו ניתוח החלפת מפרק הירך, ניתוח פלסטי, ניתוח מעקפים או ניתוחים מורכבים אחרים, היא בצקת: נפיחות שנגרמת מהצטברות משמעותית של נוזלים בחלל הבין תאי או הבין רקמתי.

למה נוצרת בצקת ומתי חשוב לטפל בה

בצקת יכולה להיגרם מחסימה של הניקוז הוורידי או הניקוז הלימפתי, אי ספיקת לב או אי ספיקת כבד, ולהופיע בידיים, ברגליים, בקרסוליים ובכפות הרגליים. לעיתים, הבצקת מתבטאת בכך שהעור נמתח או מתנפח ולפעמים בכך שלאחר לחיצה על אזור הבצקת נוצרת גומה ולוקח לעור כמה דקות עד שהוא מתיישר שוב; הבצקת יכולה סימטרית ולהופיע בשני איברי הגוף גם יחד, כמו בשתי הרגליים, או להיות אסימטרית ולהופיע רק בצד אחד.

למרות שברוב המקרים נפיחות ובצקות הן תופעות נורמליות ובלתי נמנעות, שנגרמות מחיתוך הרקמה ומשכיבה ממושכת בשלב ההתאוששות מהניתוח, בכל זאת בצקת היא מטרד של ממש. בצקות עלולות להקשות על ההליכה והתפקוד היומיומי, להכאיב, לגרום לחוסר נוחות ולפגוע באיכות השינה. 

יש מקרים שבהם הבצקת לא נעלמת עם הזמן, אלא אפילו מחמירה. במצבים אלה, אם לא מטפלים בבצקת הנפיחות עשויה לגרום לזיהום, צלקת בין שכבות הרקמות, גירודים, נוקשות וקשיים תנועתיים. 

אז איך אפשר להתמודד עם בצקת שנגרמת בעקבות ניתוח ואיך טיפול בתא לחץ יכול לעזור? לרוב, נהוג לטפל בבצקת באמצעות תרופות לסילוק נוזלים, גרביים אלסטיות, עיסויים וכיוצא באלה. ככלל, שיפור זרימת הדם הוא חיוני להורדת הנפיחות אבל הבעיה היא שקשה מאוד לשפר את זרימת הדם בתנאים רגילים.

על טיפול בתא לחץ והפחתת בצקת לאחר ניתוח

נפתח בהודעה משמחת: טיפול בתא לחץ יכול לשפר את זרימת הדם באופן משמעותי. 

תא לחץ הוא מתקן שבתוכו מוזרם חמצן טהור בלחץ גבוה במיוחד וההימצאות בסביבה עשירה בחמצן משפרת את זרימת הדם ומובילה לרקמות דם עשיר בחמצן ובחומרים המזינים שנדרשים להחלמתן. עקב כך, תא הלחץ יכול לקצר את התהליך הדלקתי ולשפר את מצבן של הבצקות.

בנוסף, הטיפול בתא לחץ לא רק מקל או מעלים את הבצקות, אלא גם עוזר לגוף כולו להתאושש מהניתוח. הוא מסוגל להקל על כאבים, לשפר את התגובה החיסונית של הגוף ולעזור למערכות להיאבק בזיהומים פטרייתיים וחיידקיים שמתפתחים לפעמים לאחר ניתוח בשל היחלשות הגוף.

הטיפול בתא לחץ הוא לא פולשני ולרוב נמשך כשעה. כל מה שנדרש מהמטופלים לעשות הוא להיכנס לתא, להירגע ולנשום כרגיל. 

תוכנית הטיפול נבנית על ידי צוות רפואי מקצועי ומותאמת אישית לכל מטופלת ומטופל, ואפשר לעבור את הטיפול תוך כדי ההחלמה מהניתוח. 

חשוב לשים לב לכך שתא הלחץ מופעל באישור משרד הבריאות ומומלץ לבחור בתא יחיד, שמבטיח התאמה אישית של הטיפול ופרטיות.


מחקר: טיפול בתא לחץ מסוגל להאריך את הטלומרים ולעכב תהליכי הזדקנות


שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע