החלמה מניתוחים אורתופדיים בעזרת טיפול בתא לחץ

החלמה מניתוחים אורתופדיים

לא מעט מצבים אורתופדיים מחייבים התערבות כירורגית והשיקום מניתוח אורתופדי יכול להיות מאתגר, מכאיב ומגביל תנועתיות. אנשים רבים שעומדים לעבור ניתוח אורתופדי, מחפשים טיפולים תומכים שיוכלו לעזור להם לחזור לשגרה בצורה המהירה והטובה ביותר שאפשר.

בשנים האחרונות, נחקרו תאי הלחץ כתמיכה בתהליך ההחלמה מניתוחים אורתופדיים כמו החלפת מפרק ירך או ברך, ניתוחי כתפיים ואגן ירכיים, וניתוחים לתיקון פגיעות בעמוד השדרה. מחקרים אלה מצביעים על האפשרות שטיפול בחמצן היפרברי (HBOT) – חמצן טהור בלחץ גבוה שמוזרם בתאי הלחץ – יכול לעזור מאוד להתמודדות עם כאבים ובשיפור ההחלמה והתפקוד של המנותחים.  

מהו טיפול בתאי לחץ?

טיפול בתאי לחץ מבוסס על מנגנון פיזיקלי פשוט ועושה שימוש בחמצן טהור בלחץ גבוה פי שלוש מהחמצן באוויר בתנאים רגילים.

במהלך הטיפול, כמות החמצן בזרם הדם עולה באופן משמעותי ולכן מולקולות חמצן מצליחות להגיע לאזורים שונים בגוף בקצב מהיר ולהיספג ברקמות, בפלזמה ובאיברים. כאשר החמצן מגיע לרקמות פגועות או לעורקים נפוחים, הוא מעודד את שחרורם של כימיקלים מרפאים ומאפשר לגוף לייצר תאים חדשים.

יתרונות הטיפול בתא לחץ למנותחים אורתופדיים

זרימת דם משופרת. הטיפול בחמצן ממריץ את זרימת הדם ויכול לשפר מאוד את הזמינות של חמצן לאזורים הפגועים, כשהתוצאה היא תהליך ריפוי יעיל יותר של הפצע. יכולות הריפוי המשופרות שמתקבלות בעקבות הטיפול בתא לחץ מסוגלות לקצר את תהליך ההחלמה מניתוחים אורתופדיים, וזה חשוב במיוחד במקום שבהם תהליך ההחלמה הצפוי הוא ארוך ומייגע יותר בגלל בעיות בזרימת הדם.

הפחתת נפיחות. ניתוח אורתופדי הוא סוג של טראומה לגוף וטיפול בחמצן היפרברי לאחר הניתוח יכול לעזור להפחית את חוסר הנוחות הכרוך בשיקום מניתוח אורתופדי, כולל מגבלות תנועתיות וכאבים, ולהאיץ את תהליך ההחלמה. העלייה ברמות החמצן יכולה להפחית עודפי נוזלים ומכאן היתרון הגדול של תא לחץ כטיפול בנפיחות האופיינית באזור שעבר ניתוח.

מלחמה בזיהומים. בתקופת ההחלמה מניתוחים יש סיכון גבוה יותר להתפתחות של זיהומים. החמצן בלחץ גבוה שבתא הלחץ עוזר לגוף לייצר תאי דם לבנים חדשים שמתגייסים למלחמה בזיהומים, כך שלטיפול יש השפעה אנטי בקטריאלית משמעותית.  מחקרים גם הצביעו על כך שהחמצן בתאי לחץ יכול לשפר את יעילותה של האנטיביוטיקה.

זירוז איחוי צלקות. ניתוחים אורתופדיים לרוב מותירים פצעים וכאמור, חמצן בלחץ גבוה יכול לעזור גם באיחוי ובהחלמת פצעים, כך שהצלקות הסופיות תקינות ואסתטיות יותר.
מחקרים שונים הצביעו על כך שטיפול בתא לחץ יכול גם לעזור להוריד את הסיכון שהפצעים הכירורגיים ייפתחו שוב.

הקלה בסימפטומים. בעקבות ניתוח אורתופדי, ייתכנו כאבים ותופעות שונות, כמו פצעי לחץ. הטיפול בתא ללחץ יכול להקל על הכאבים ועל התופעות השונות שמופיעות אחרי ניתוח, ולהועיל גם בהפחתת הסיכון שייגרמו סיבוכים שונים לאחר ניתוח אורתופדי. 

הסיבות שטיפול בתא לחץ כל כך מתאים למנותחים אורתופדיים

הטיפול בתא לחץ מתאים גם לסובלים מקשיי תנועה ולכן רלוונטי מאוד למנותחים אורתופדיים. הוא יכול להתבצע בישיבה או בשכיבה, ולא נדרשת הכנה מראש או פעילות יזומה כלשהי מצד המטופלים. הצוות המקצועי של תאי הלחץ הוא שאחראי על כל היבטי הטיפול וכל שנותר למטופלים לעשות זה לנשום.

לסיכום, טיפול בתאי לחץ עם חמצן רפואי יכול לשמש כטיפול משלים לשיקום מניתוחים אורתופדיים, כאשר הגוף זקוק לחמצן כמו אוויר לנשימה.

אל תתפשרו על טיפול בתא לחץ שלא קיבל את אישור משרד הבריאות והתעקשו על שהייה יחידנית בתא למקסימום נוחות ולהתאמת הטיפול בדיוק לצרכים הפרטניים שלכם.

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע