החלמה מניתוחים פלסטיים וקוסמטיים על ידי טיפול בתאי לחץ

החלמה מניתוחים פלסטיים

הליך פלסטי או אסתטי יכול לחולל שינוי משמעותי בהופעה החיצונית ועקב כך, גם בחיים. עם זאת, ההחלמה מניתוחים או הליכים קוסמטיים עלולה להיות ארוכה ומתישה, כשהחזרה לשגרה תלויה במובנים רבים בתגובה האינדיבידואלית של כל אחד ואחת, באופי הפרוצדורה, במיומנות המנתח ובאופן הניהול של הליך השיקום.

איך טיפול בתא לחץ עוזר לשפר ולקצר החלמה מניתוחים פלסטיים

השיקום הוא שלב חיוני בתהליך ובשנים האחרונות, רבים גילו שהטיפול בתא לחץ יכול להאיץ את קצב ההתאוששות ולשפר משמעותית את האפקטיביות של תהליך ההחלמה.

תאי לחץ משתמשים בחמצן טהור בלחץ גבוה – גבוה משמעותית מלחץ החמצן שאותו אנחנו נושמים בסביבה רגילה. מחקרים שונים מצאו שחמצן בלחץ גבוה עוזר למנותחים להחלים מהר יותר לאחר מתיחת (הרמת) פנים, מתיחת בטן, ניתוחי אף, הגדלה, הקטנה, או הרמה של החזה, השתלת עור, שאיבת שומן, ניתוחי שחזור, פילינג כימי וכן הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי.

כל בני האדם זקוקים לחמצן כדי להחלים כראוי, אבל חמצן בלחץ גבוה (חמצן היפרברי, שבקיצור מכונה HBOT) מעצים את הספיגה ואת הזמינות של החמצן באזורים בגוף שכה זקוקים לו, במיוחד ברקמות הפגועות. ספיגת החמצן מאפשרת יצירה של כלי דם חדשים, התחדשות של תאים ואיחוי של פצעים. מחקרים הצביעו על כך שמנותחים שהשתמשו בתאי לחץ לאחר ניתוח פלסטי, דיווחו על הפחתה משמעותית של נפיחויות, דלקות ואדמומיות, ועל שימוש מופחת במשככי כאבים. בנוסף, המנותחים גם דיווחו על סיכון מופחת לפתח זיהום באזור החתך (בעיקר כי לחמצן יש השפעה אנטי בקטריאלית).

והשיפור שנרשם הוא לא רק בטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך. ניתוח פלסטי עשוי להותיר צלקות לא אסתטיות ובגלל שטיפול בתא לחץ יכול להגביר באופן משמעותי את ייצור הקולגן, החתכים מתאחים בצורה טובה יותר כך שהצלקות שנותרות אחרי הניתוח הן אסתטיות יותר.

לבסוף, מחקרים שונים הצביעו על כך שהחלמה מניתוחים פלסטיים אצל אנשים בריאים שעברו טיפול בחמצן היפרברי, הייתה עד 75% מהירה יותר מאשר אצל אלה שלא עברו טיפול מסוג זה. כלומר, היתרונות של שהייה בחדר רווי בחמצן בלחץ גבוה מהרגיל הם ברורים.

מה חשוב לדעת על טיפול בתאי לחץ לאחר ניתוח?

אחרי הניתוח הפלסטי או ההליך הקוסמטי, חשוב להתמקד בהליך הריפוי וכדי לעבור את ההליך במינימום כאב ועם סיכון נמוך יותר לפיתוח של זיהומים, כדאי להיעזר בטיפול בתא לחץ. הטיפול מתאים לכל אלה שעברו ניתוח או טיפול אסתטי, ורוצים להקל על מהלך הריפוי. הטיפול גם מומלץ במיוחד לאנשים שמערכת החיסונית שלהם חלשה, לאלה שכבר חוו קשיים בהחלמת פצעים ולאלה שיש להם היסטוריה של זיהומים.

הטיפולים קצרים יחסית, כך שאפשר לשלב אותם בשגרת היום.

טיפול בתא לחץ הוא לא פולשני ונחשב בטוח. כאמור, הטיפול מסוגל לשפר את התפקוד של העור ואיברי הגוף לאחר ההליך הכירורגי או האסתטית, וגם למנוע סיבוכים בלתי צפויים לאחר ההליך.

הטיפול בתא לחץ מותאם לרקע הרפואי ולצרכים האישיים של כל אדם ואדם וצוות מקצועי ומיומן מלווה את מהלך הטיפול ועוקב אחר ההתקדמות. חשוב לבחור בתא לחץ שקיבל את אישור משרד הבריאות ולהעדיף תאים יחידניים שמספקים פרטיות מקסימלית והתאמה אישית ומדויקת של כל טיפול.

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע