העלמת צלקות בעזרת תא לחץ

עברתם תאונה, נפילה או ניתוח? אתם אולי כבר הספקתם לשכוח, אבל העור עוד זוכר. 

הצטלקות של העור היא חלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי שלו וקצב הריפוי תלוי בעומק החתך או הטראומה, גודלם, מיקומם, מחלות רקע, גנים, תקינותה של המערכת החיסונית וסוג הטיפול, למשל תפרים או תחבושת.

נהוג לסווג צלקות לשלושה סוגים: צלקות קלואידיות בולטות שחורגות מעבר לקווי הפציעה המקורית, צלקות אטרופיות ששקועות בדרמיס, וצלקות היפרטרופיות שבולטות מעל העור אבל לא מתפשטות מחוץ לגבול הפציעה.

צלקת יכולה להשתנות עם הזמן ובמקרים מסוימים לכאוב, לגרד ולגרום להיווצרותם של זיהומים כי רקמת העור הופכת רגישה. בנוסף, בגלל שהצלקת גורמת להתכווצות בעור, במקרים של פגיעה בשרירים ובעצבים היא עלולה גם להקשות על התנועה.

מה הקשר בין טיפול בתא לחץ והעלמת צלקות

בשל הכאב הנלווה והפגיעה האסתטית, אנשים רבים רוצים לטשטש את הצלקת עד כמה שאפשר. אבל, התהליך הדלקתי לפעמים גורם לחסימה בתהליך הייצור וההתחדשות של סיבי הקולגן – חלבון שעוזר ליצור רקמת עור חדשה ולסגור את הפצע – ומעכבת את התאחות הפצע.

יש דרכים שונות להעלים צלקות ואחת מהן היא טיפול בתא לחץ, שמטרתו לעודד את התחדשות העור ולהאיץ את תהליך הריפוי. תא לחץ הוא טיפול בטוח, לא פולשני ואפקטיבי, שמתאים לסוגים שונים של צלקות ויכול לעזור להעלים צלקות במקרים שבהם רקמת הצלקת מפריעה לטיפול בפצע, מכאיבה או פוגעת במראה.

הטיפול כרוך בשכיבה או ישיבה בקפסולה, הוא נמשך כשעתיים ומורכב מסדרה של 15 עד 30 טיפולים, תלוי בצרכים של כל אדם. בקפסולה מוזרם חמצן טהור בלחץ גבוה, שתפקידו לעזור לגוף לקבל יותר חמצן ולספק חמצן לרקמות ולאזורים חסומים. עושר החמצן משפר את תהליך הריפוי של הפצע, נלחם בזיהומים, מעודד יצירה של כלי דם חדשים ומאיץ את תהליך החזרת הרקמה למצב תקין.

השהייה בתא לחץ מרגישה כמו שהייה מתחת למים או טיסה, וממחקרים שונים עולה שהטיפול יעיל בהעלמת צלקות, במיוחד אצל אנשים שסובלים ממחלות רקע כמו סוכרת, שמפריעה לסגירת פצעים ומעכבת את האיחוי של צלקות.

שיפור ריפוי הפצע מפחית צלקת

מחקרים שונים מצאו שחמצן טהור בלחץ גבוה יכול לעזור לרפא את הפצעים מלכתחילה, באופן שיצמצם את הצלקת.

מחקרים נוספים מצאו שטיפול בתא לחץ הוא רלוונטי גם לצלקות שנוצרו בעקבות כריתה של איבר, כוויות ועוד. 

אם אתם שוקלים טיפול בתא לחץ, בראש ובראשונה בחרו במכון שפועל באישור משרד הבריאות ומומלץ גם להעדיף תאי לחץ בודדים, שמאפשרים התאמה מדויקת יותר של הטיפול לצרכים הספציפיים שלכם. 

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע