התמודדות עם אין אונות בעזרת טיפול בתא לחץ

אין אונות וטיפולים בתא לחץ

גברים רבים סובלים מאין אונות – תופעה שיכולה לפגוע בדימוי ובביטחון העצמי, בקשר הזוגי ובאיכות החיים. אין אונות אומנם נפוץ יותר בקרב גילאי 60 ומעלה, אבל גם גברים צעירים עלולים לסבול מהבעיה.

הגורמים לאין אונות

הגורמים לאין אונות הם מגוונים. בין הגורמים הרפואיים והפיזיים אפשר למנות מחלות לב וסוכרת, וכן תופעת לוואי של תרופות מסוימות, כמו נוגדי דיכאון למיניהם; בין הגורמים הנפשיים אפשר למנות לחץ, מתח וחרדה שמשפיעים על הביצועים. בנוסף, אין אונות נפוץ יותר בקרב מעשנים וגם למשקל עודף ולחוסר פעילות גופנית יש השפעה על חיי המין.

כאשר מדברים על אין אונות הכוונה היא לשלל תופעות וביניהן חוסר היכולת להשיג זקפה או שפיכה מוקדמת.

אפשר להתמודד עם אין אונות באמצעים תרופתיים, אך לאלה עלולות להיות תופעות לוואי מטרידות. החדשות הטובות הן שמחקרים שונים שבחנו את הקשר בין אין אונות לטיפול בתא לחץ מצאו שהטיפול יכול להשפיע על התופעה לטובה.

איך טיפול בתאי לחץ יכול לשפר את התפקוד המיני

הטיפול בתאי לחץ החל את דרכו כטיפול לצוללנים שעברו תאונות צלילה, אבל במרוצת השנים התגלו היתרונות שלו כטיפול במקרים אחרים רבים.

הזרמת חמצן טהור בלחץ גבוה במיוחד (חמצן היפרברי או (HBOT)) מאיצה את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, כי הוא מאפשר לחמצן להגיע לכל נוזלי הגוף – הפלזמה, נוזלי מערכת העצבים המרכזית והלימפה – ומגיע גם לאיברים שבהם מחזור הדם נחלש או נחסם.

איך חמצן היפרברי משפיע על אין אונות

מאחר שתפקוד לקוי של הזקפה נגרם לרוב על ידי אי ספיקה של כלי דם, חמצן היפרברי יכול לשפר את זרימת הדם לטובת השגת זקפה ולאפשר גם התפתחות של כלי דם חדשים. כמו כן, הטיפול יכול להקל על מצבים דלקתיים, לשפר את הרמה התאית והרקמתית, ולעזור להתמודד עם מזהמים שונים. כך, טיפול בתא לחץ יכול להיטיב עם הבריאות הכללית, שגם היא חיונית לתפקוד המיני.

מחקרים שונים גם הצביעו על כך ש-HBOT עוזר לתפקוד מיני של אלה שסובלים מטרשת עורקים. המחקרים שפורסמו הראו שגברים שאובחנו עם אין אונות, חוו שיפור משמעותי בתפקוד הזקפה.

אחד המחקרים, שפורסם בכתב העת הבינלאומי לחקר אימפוטנציה ונערך על ידי צוות חוקרים מישראל, הצביע על כך שהטיפול בתאי לחץ מעודד התפתחות וצמיחה של כלי דם חדשים בפין. המחקר מצא שכ-80% מתוך 30 גברים בגיל 59.2 בממוצע, שאובחנו עם אין אונות וסובלים מהתופעה במשך כארבע שנים, חוו תפקוד זקפה משופר לאחר 40 טיפולים בתא לחץ, כאשר כל טיפול ארך 90 דקות. הטיפול הקל על תסמיני אין אונות שנגרמו כתוצאה מזרימת דם לא מספקת לאיבר. כמו כן, נראה שהטיפול בתאי לחץ היה אפקטיבי גם אצל גברים שלא הגיבו לטיפולים נפוצים אחרים לאין אונות.

פשוט, ישים ולא פולשני – למה כדאי לנסות טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ אפשרי בכל שלב בחיים. מדובר בטיפול קצר יחסית, שלא דורש הכנה מוקדמת ואינו פולשני, ואפשר לשלב אותו בקלות גם במהלך יום עבודה. בנוסף, הישיבה בתא היא נוחה ואפשר לקרוא או להאזין למוזיקה במהלך הטיפול.

הצוות המקצועי מתאים באופן אישי כל טיפול וטיפול, ומלווה אותו מתחילתו ועד סופו.

חשוב לבחור תא לחץ שאושר על ידי משרד הבריאות ורצוי שהטיפול יתבצע בתאים יחידניים לנוחות מרבית ולהתאמה אישית מדויקת.

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע