טיפול בתא לחץ

טיפול בתא לחץ הוא שיטה שבמסגרתה נושמים חמצן טהור בתוך תא שבו הלחץ האטמוספרי גבוה עד פי שלושה מהלחץ באוויר שסביבנו, ומטרתה לשפר את כוחות הריפוי של הגוף. ואכן, בכל פעם שנושמים חמצן טהור בלחץ גבוה דברים טובים קורים לגוף שלנו: תהליכי הריפוי מואצים, ביצועים פיזיים וקוגניטיביים מקבלים זריקת מרץ ואפילו מראה העור משתפר.

טיפול בתא לחץ הוא דרך יעילה, לא פולשנית וטבעית לגמרי להאיץ את תהליך ההחלמה של פצעים, להפחית תהליכים דלקתיים, לטפל בבעיות בריאותיות מגוונות ובמכאובים, להצעיר את מראה העור, לשפר את פעולתו של המוח ולזרז את ההתאוששות ממאמץ ספורטיבי ומפציעות ספורט.

כל תא לחץ עוצב ונבנה לפי מפרט רפואי וטכנולוגי קפדני, ונועד לאפשר לכל אדם ליהנות מכוחותיו המרפאים של החמצן.

הטיפול בתא לחץ נחקר לא פעם כדי לבדוק את ההשפעה שלו על הגוף בתחומים שונים. בין היתר, נבדקה יכולתו של הטיפול לשפר את זרימת הדם, לחדש את רקמות הגוף, להיאבק בזיהומים ולעורר את יכולת הריפוי של הגוף. ממחקרים אלה עולה שההשפעות הבריאותיות של הטיפול בתא לחץ הן משמעותיות ונובעות מכך שבתוך התא האוויר עשיר בחמצן בלחץ גבוה, כך שנפחים גדולים יותר של חמצן מגיעים לכל איברי הגוף ובכללם גם לרקמות הפגועות.

איך טיפול בתא לחץ עוזר לריפוי פצעים?

החמצן ממלא תפקיד חשוב בריפוי פצעים, או במילים אחרות: מחסור בחמצן מאט את קצב הריפוי. מאחר שטיפול בתא לחץ מעשיר את הגוף בחמצן, הוא גם יכול לזרז את תהליך ההחלמה של סוגים מגוונים של פצעים, כמו פצעים כרוניים, פצעים קשי ריפוי, כוויות וזיהומים ברקמות הרכות.

הטיפול בתא לחץ משפר את היכולת של הגוף לספק לפצע חמצן בריכוז גבוה וכן יכול להגדיל את סיכויי ההצלחה של השתלות עור. תא לחץ הוא טיפול יעיל גם בפצעים שנגרמו בעקבות ניתוח כלשהו, כולל הפחתה של בצקות. הפגיעה ברקמות מונעת מחמצן ומחומרים מזינים להגיע אליהן, ולכן הסיכון לפתח זיהום באזור שנותח הוא גבוה יותר. מסיבה זו, הטיפול בתא לחץ לאחר ניתוח יכול למנוע סיבוכים ולזרז את תהליך הריפוי.

איך טיפול בתא לחץ עוזר במצבים של פגיעה נוירולוגית?

טיפול בחמצן בלחץ גבוה יכול לעזור להקל על מצבים נוירולוגיים כמו נזק מוחי שנגרם משבץ או פגיעת ראש טראומטית.

החמצן עוזר לגוף להתאושש מנזק עצבי מפני שרקמת המוח הפגועה זקוקה נואשות לחמצן כדי שתוכל לרפא את עצמה. כך, הטיפול בתא לחץ יכול למנוע או להקל על תסמינים של זעזוע מוח ופגיעות ראש כמו פגיעה בזיכרון ובריכוז, בחילות, ערפול מוחי, קושי בעיבוד חזותי, טשטוש, שיתוק חלקי ותשישות. מחקרים הצביעו על כך שטיפול בתא לחץ במצבים של פגיעות נוירולוגיות יכול לשפר את ההיבטים הקוגניטיביים והמוטוריים במקרים של שבץ.

האם תא לחץ הוא חלופה טיפולית לפיברומיאלגיה?

הפרעת הכאב הכרונית שנקראת פיברומיאלגיה פוגעת באיכות החיים של הסובלים ממנה ומקשה מאוד על התפקוד היומיומי. היא באה לידי ביטוי בכאבי מפרקים ושרירים, נוקשות באיברי הגוף, הפרעות שינה, מיגרנות ורגישות גבוהה לרעש, לאור ולשינויי טמפרטורה. הגורמים האפשריים לפיברומיאלגיה הם טראומה, פציעה או אירוע טראומטי ולחץ נפשי עמוק.

בכך שהוא מגדיל את ריכוז החמצן ומשפר את היכולת של חמצן להגיע לאזורים הפגועים, הטיפול בתא לחץ יכול להקל על התסמינים של פיברומיאלגיה.

איך טיפול בתא לחץ יכול להצעיר את העור?

אומנם עדיין אי אפשר להחזיר את מחוגי השעון לאחור, אבל מחקרים שונים הצביעו על כך שכשהגוף מקבל חמצן טהור בלחץ אטמוספרי גבוה הוא מקבל חזרה את היכולות הטבעיות שלו לעורר תהליכים טבעיים כמו סינתזה של קולגן והתחדשות רקמות, ואלה משפרים את מראה ואיכות העור, ונותנים לו מרקם גמיש ורענן יותר.

מה הקשר בין תא לחץ ושיפור הביצועים הקוגניטיביים?

מחקרים שונים מצאו שטיפול בתא לחץ מקדם את הצמיחה של כלי דם חדשים ויכול להגדיל עד פי 8 את הייצור של תאי מוח חדשים ולהפעיל מחדש נוירונים באזורים דלי חמצן במוח. בדרך זו, הטיפול בתא לחץ מסוגל לשפר את הביצועים הקוגניטיביים ואת בריאות המוח. הטיפול יכול להתאים גם לאלה שמעוניינים לשמר את הביצועים הקוגניטיביים שלהם וגם לאלה שרוצים להפחית את הסיכוי שיפתחו ערפול מוחי.

המשיכו לקרוא

שתלי עור ושריר במצוקה

ספרו לי עוד

נזק נוירולוגי בעקבות שבץ או פגיעות ראש

ספרו לי עוד

פצעים קשיי ריפוי וכוויות

ספרו לי עוד

פיברומיאלגיה

ספרו לי עוד

נזקי קרינה לרקמות

ספרו לי עוד

מחקרים רפואיים חדשניים

ספרו לי עוד