מחקרים רפואיים חדשניים

מחקרים רפואיים חדשניים

מחקרים רבים ברחבי העולם מוכיחים את יעילותו של החמצן הטהור בלחץ כטיפול במצבים רפואיים שונים

טיפול בתא לחץ הוכח כאפקטיבי
ב-15 מצבים רפואיים

הפרקטיקה הרפואית של טיפולים בתא לחץ קיימת כבר יותר מ-150 שנים, אבל עד היום לא חדלה להתפתח וגם בימים אלה החוקרים עדיין עומלים על הוכחת האפקטיביות של הטיפול במצבים רפואיים שונים

הטיפולים החדשניים שנמצאים בשלב המחקר

במסגרת מחקרים שנערכו בארץ ובעולם, התגלה באופן מקרי שלטיפול בתא לחץ יש השפעה חיובית על אין אונות. נוסף לעריכת מחקר על האוכלוסייה הבריאה, מחקר דומה נערך בקרב חולים שעברו הליך שיקומי וגם במחקר זה נמצא שלטיפול בתא לחץ יש השפעות חיוביות. החוקרים מעריכים שהטיפול מפעיל את המנגנון של יצירת כלי דם חדשים, שבעגה הרפואית נקרא אנגיוגנזה, ובכך משפר את זרימת הדם לאזור, שבתורה משפרת את התפקוד המיני. 

קראו את המחקר

תחום מחקר מרגש זה פועל בשני היבטים – שיפור ביצועים קוגניטיביים ועצירה של תהליכים ביולוגיים. מחקרים שונים הראו שיפור בביצועים הקוגניטיביים, לא רק בקרב מטופלים שסבלו מפגיעות ראש אלא גם בקרב האוכלוסייה הכללית. השפעה נוספת שנצפתה במחקרים היא הצערה של העור, שמתקבלת מפני שהטיפול מעודד התחדשות של סיבי קולגן – הסיבים שנותנים לעור את המראה הצעיר והמתוח ורמתם בגוף הולכת ופוחתת עם הגיל.

בשנת 2020, נמצא מנגנון נוסף שמופעל על ידי הטיפול בתא לחץ והוא, הפיכת השעון הביולוגי בתא כתוצאה מהארכת הטלומרים. טלומרים הם הקצה של הכרומוזום והם מכילים את החומר התורשתי שבגרעין התא. עם השנים, ככל שהתא מתחלק יותר ויותר פעמים כך הטלומרים הולכים ומתקצרים. במחקר שנערך בישראל נמצא שהטיפול בתא לחץ מעודד את התארכות הטלומרים ובכך מאט את תהליך הזדקנות התאים. 

קראו את המחקר

הקשר העמוק בין גוף ונפש כבר נחקר והוכח לא פעם, ובשנים האחרונות הציעו לא מעט חוקרים להתייחס לטראומות נפשיות כאל פגיעת ראש לכל דבר ועניין. כמה מחקרים שנערכו בארצות הברית על חיילים משוחררים שסובלים מהפרעת דחק, מדיכאון וממחשבות אובדניות, מצאו שבעקבות הטיפול בתא לחץ חל שיפור משמעותי במצבם הנפשי של החיילים. 

קראו את המחקר

בשנים האחרונות, מחקרים הראו שהטיפול בתא לחץ עוזר גם בשלב ההתאוששות מטיפולי שיניים, כאשר באחד המחקרים נמצאה הפחתה של 150% בדחיית שתלים דנטליים. המחקרים ממשיכים לבחון את השפעתו של חמצן טהור בלחץ על אנשים שמתאוששים מטיפולי שיניים מורכבים, בייחוד בקרב אוכלוסיות בסיכון, כמו חולי סרטן ואחרים.

מחקרים שונים הוכיחו שסיכויי ההצלחה של הטיפול התרופתי באובדן שמיעה פתאומי משתפרים, כשהם משולבים עם טיפול בתא לחץ רפואי בטווח של בין שבועיים עד חודש מתחילת התופעה. עם זאת, גם אם חלף זמן רב יותר מהופעת אובדן השמיעה יש מקרים שבהם תא לחץ יוכל לשפר את מצב השמיעה. 

קראו את המחקר

מחקרים חדשים שנערכו בשנים האחרונות הראו שטיפול חירום בתא לחץ, שניתן לכל היותר תוך שמונה עד 24 שעות מתחילת החסימה, יכול לשפר את הפרעות או אובדן הראייה במקרים של חסימה עורקית. באחד המחקרים, טיפול בתא לחץ שהתבצע בטווח של שמונה השעות מזמן הופעת הסימפטומים שיפר את תוצאות מבחני הראייה ב-83%. 

קראו את המחקר

מחקרים שונים מצאו שהטיפול בפיברומיאלגיה באמצעות תא לחץ הוא יעיל ויכול לשפר באופן משמעותי את התסמינים ואיכות החיים, ולהפחית את רמת הכאב והמצוקה שנגרמת בעקבות דאבת שרירים. ניסוי קליני שנערך בשנת 2018 באוניברסיטת ולנסיה שבספרד וכלל 49 נשים שסבלו מפיברומיאלגיה, מצא שתא לחץ השיג תוצאות טובות בהקלה על הכאב והעייפות. ממחקרים שונים שנערכו בארץ עלה שלטיפול בתא לחץ יש השפעה על שינויים משמעותיים בפעילות המוחית ובעקבות כך, גם בתחושת הכאב.

קראו את המחקר הישראלי

קראו את המחקר הספרדי

תהליך הטיפול

שלב ראשון - הכנת תוכנית טיפול מותאמת אישית

מספר הטיפולים, משך הטיפול ורמות החמצן נקבעים על ידי רופא, על סמך פגישה אישית והמידע הרפואי של המטופלים.

שלב שני - הטיפול

כל טיפול נמשך עד שעתיים לכל היותר. במהלך הטיפול, אפשר לצפות בטלוויזיה, להאזין למוזיקה או לנמנם, כאשר צוות המרפאה המקצועי זמין לכל צורך. הטיפול נעים, בטוח ולא פולשני.

שלב שלישי - מעקב

לאורך כל הטיפול, הרופא מבצע הערכת מצב וממליץ על שינויים בתוכנית הטיפול, במידת הצורך.

שלב רביעי - סוף הטיפול

בסוף סדרת הטיפולים, המטופלים מקבלים דו״ח רפואי מלא ובו מופיעים כל פרטי הטיפול.

תופעות לוואי

כמו בכל טיפול רפואי, גם לאחר טיפול בתא לחץ עשויות להופיע תופעות לוואי
אבל הן קלות, נדירות מאוד, הפיכות ונעלמות מיד אחרי הטיפול בלי להשאיר נזק

קטגוריות טיפול
נוספות

שתלי עור ושריר במצוקה

ספרו לי עוד

נזק נוירולוגי בעקבות שבץ או פגיעות ראש

ספרו לי עוד

פצעים קשיי ריפוי וכוויות

ספרו לי עוד

פיברומיאלגיה

ספרו לי עוד

נזקי קרינה לרקמות

ספרו לי עוד

מחקרים רפואיים חדשניים

ספרו לי עוד