טיפול בתא לחץ להתמודדות עם פצעי לחץ

טיפולים בתא לחץ להתמודדות עם פצעי לחץ

פצעי לחץ נוצרים בעקבות לחץ ממושך על העור. הלחץ שמופעל על העור בעקבות ישיבה או שכיבה ממושכת, גורם להיווצרותם של כיבים שיכולים לבוא לידי ביטוי בתחושה של חוסר נוחות או כאבים עזים, ובמקרים קיצוניים אפילו לגרום לזיהומים ולסיבוכים, ואף לכריתה של האזור הפצוע.

מי סובל מפצעי לחץ ולמה הם מחייבים טיפול

פצעי לחץ שכיחים יותר במצבים רפואיים מסוימים או כשיש מגבלה תנועתית. למשל, אצל אנשים שמרותקים למיטה או לכיסא גלגלים, או אצל אנשים שעברו תאונה או פציעה, או כאלה שסובלים ממחלה כרונית או חולשה, שגורמת להם לשכב או לשבת למשך זמן רב.

פצעים אלה שכיחים יותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת, כי ככל שהעור נחלש עם השנים, כך הוא הופך פגיע יותר. יש פצעי לחץ שנוצרים כעבור תקופה ממושכת של שכיבה או ישיבה, בעוד אחרים עשויים להופיע תוך זמן קצר, כאשר הדבר תלוי בסוג העור, עוצמת הלחץ והמערכת החיסונית.

חשוב לנסות למנוע פצעי לחץ על ידי שינוי מנח הישיבה או השכיבה, קימה מהמיטה במידת האפשר, תמיכה באזורי הגוף שעליהם מופעל לחץ באמצעות כריות ותחבושות להגנה על העור, ניקיון ושמירה על סטריליזציה של העור.

ברגע שפצעי הלחץ כבר מופיעים, חשוב לנקות אותם ובמקרים מסוימים, גם להסיר את הרקמה הפצועה.

פצעי לחץ מעלים את הסיכון לזיהומים ודלקות. לחץ על העור פוגע במחזור הדם והופעתה של דלקת יכולה לגרום להצטברות של חומרים רעילים. כפועל יוצא, פצעי לחץ פוגעים בתפקוד ובאיכות החיים, ובמצבים מסוימים עלולים להיות קטלניים.

הלחץ שעושה את ההבדל: האצת תהליך הריפוי של פצעי לחץ באמצעות תא לחץ

החדשות הטובות הן שתא לחץ, שבו מוזרם חמצן טהור בלחץ גבוה מאוד (גבוה בהרבה מהלחץ האטמוספרי הרגיל) יכול לזרז את תהליך הריפוי של פצעי לחץ.

איך זה עובד? ובכן, פצעי לחץ זקוקים לחמצן כדי להחלים כראוי וחמצן בלחץ גבוה יכול לעזור לסובלים מפצעי לחץ בכמה דרכים: לעצור את שגשוגם של חיידקים, לשפר את התפקוד של תאי הדם הלבנים, להפחית נפיחות ודלקות, ולשפר את זרימת הדם.

מחקרים שונים מצאו שטיפול בתאי לחץ יכול לשפר את הסיכוי לריפוי ולהקטין את גודלם של הפצעים.

מטרת הטיפול בחמצן בלחץ גבוה היא לשפר באופן משמעותי את זרימת החמצן לאזור הפגוע בעור, להאיץ את קצב צמיחת התאים ולעזור במאבק בזיהומים.

טיפול בחמצן הפרברי (HBOT) יכול גם לספק מענה לסובלים מפצעים שלא מגיבים לטיפולים אחרים.

תא לחץ יכול להתאים גם לאנשים שסובלים ממוגבלויות פיזיות שונות ולהגדיל במהירות את אספקת החמצן לאזור שניזוק, או לרקמות שנמקו.

הטיפול בתא לחץ נחקר במשך יותר מ-50 שנים גם כטיפול לחולים עם כיבים סוכרתיים ופצעי לחץ, ויכול לעזור לעורר תהליך של התחדשות רקמות.

משך השהייה בתא הלחץ ומספר הטיפולים, נקבעים על ידי צוות רפואי בהתאם לצרכים הייחודיים של כל אחת ואחד.

תאי הלחץ נחשבים כטיפול בטוח, שבמהלכו המטופלים סופגים את החמצן שעובר לאזורים הפצועים ועוצר את הנזק שעלול להיגרם לרקמות נוספות. הטיפול מקל מאוד על הכאב שנגרם בעקבות הופעת פצעי לחץ ומשפר את סילוק הרעלים מהדם ואת זרימת הלימפה, וכל זה בטיפול קצר, ממוקד ולא פולשני.

חשוב לבחור בתאי לחץ שאושרו על ידי משרד הבריאות ורצוי לבחור בטיפול בתא לחץ בודד, שמאפשר נוחות, פרטיות והתאמת התנאים לצרכים האישיים הספציפיים.

רוצים לבדוק אם תא הלחץ יכול לעזור לכם להתמודד עם פצעי לחץ? פנו אלינו לייעוץ ראשוני >>

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע