פציעות ספורט וטיפול בתא לחץ

פציעות ספורט

ספורט תחרותי מציב את העוסקים בו בפני אתגרים רבים, אבל גם טומן בחובו סיכונים כמו פציעות ספורט – שעלולות לחבל בהישגים, לפגוע בתפקוד ואפילו להשבית מפעילות.

ספורטאים רבים כבר גילו את נפלאות הטיפול בתא לחץ ואת יכולתו לקצר את תהליך ההחלמה מפציעות שונות. לראיה, השחיין האמריקאי האגדי מייקל פלפס והכדורסלן המוכשר לברון ג'יימס נעזרו בטיפולים בתא לחץ כדי לשפר הביצועים הספורטיביים ולהתאושש מפציעות.

ככלל, תהליך השיקום של ספורטאים הוא לא משימה פשוטה ודורש השקעה רבה של זמן ומאמץ. שיקום שגרתי כולל תרגילי פיזיותרפיה ועיסויים, בין היתר, וכמובן ששיקום מפציעה שהצריכה ניתוח הוא מאומץ וממושך עוד יותר. הסיבה שתא לחץ נחשב לאפשרות אפקטיבית להתמודדות עם פציעות שונות היא שהוא יכול לחולל שינוי משמעותי בזמן קצר יותר מהאלטרנטיבות הנוספות שקיימות כרגע. 

אם כן, מהו תא לחץ ואיך בדיוק הוא עוזר להתאושש מפציעות ספורט ולשפר ביצועים?

איך הפך תא לחץ לפופולרי כל כך בקרב ספורטאים

במהלך אימוני הספורט, הגוף עובד קשה ובצורה מאומצת, ונמצא בלחץ. הלחץ הזה יכול לעייף מאוד, לגרום לנוקשות במפרקים ולכאבי שרירים, וגם לפציעות. הטיפול בפציעות ספורט הוא קריטי לספורטאים, במיוחד לספורטאים תחרותיים שרוצים לחזור לפעילותם כמה שיותר מהר, ותא לחץ יכול לעזור להאיץ את תהליך ההתאוששות ולקצר את זמן ההחלמה.

בתא לחץ מוזרם חמצן טהור בלחץ שהוא גבוה באופן משמעותי מתנאי הסביבה הרגילים. אספקת החמצן היא חיונית להישרדותם של בני האדם וכשאנחנו נושמים חמצן בלחץ גבוה, הגוף מקבל מקלחת מרעננת של נפתחים גדולים של חמצן שמגיע גם לאזורים חסומים או פגועים בגוף. בזמן הישיבה בתא לחץ, החמצן חודר עמוק לנוזלי הדם ברמה גבוהה עד פי 20 מאשר בנשימה רגילה, ובכך מגביר את קצב תהליכי הריפוי של הגוף.

טיפול בתא לחץ מעשיר את הרקמות ברמות חמצן גבוהות ובכך מאפשר לתאים להתחדש מהר יותר ומשפר את רמות העייפות ואת פעילות השרירים.

תא לחץ לקיצור תהליך ההחלמה מפציעות ספורט ושדרוג הביצועים

טיפול בתא לחץ הוא אפקטיבי להתמודדות עם פציעות מפרק, מתיחת גיד, שברים, נפיחות, בצקות, דלקת בגיד אכילס, זעזוע מוח או פגיעות טראומטיות אחרות. מחקרים שונים מראים שטיפול בתא לחץ להתמודדות עם פציעות ספורט יכול גם לשפר תסמינים כמו עייפות, בחילות או כאבי ראש, במיוחד במקרים שבהם הספורטאים סובלים מחבלת ראש שגרמה לתגובה דלקתית או לנפיחות ברקמה.

מעבר לכאבים הפיזיים שנגרמים מפציעות ספורט, מחקרים שונים מוכיחים שטיפול בתא לחץ יכול לעזור גם בשיפור הסיבולת, המיקוד והשקט הנפשי, שכה חשובים להצלחת הספורטאים ולשיפור המיומנויות בענף שבהם הם עסוקים.

ספורטאים שטופלו בתא לחץ מדווחים על שנת לילה טובה יותר, שגם היא חיונית לתפקוד מיטבי, רמות האנרגיה גבוהות יותר, החלמה מהירה יותר מפציעות לרבות הפחתה של תגובה דלקתית, ובהירות מחשבתית משופרת.

אבל אם נשמע לכם שהיתרונות הרבים שטמונים בהעברת נפחים גבוהים של חמצן לרקמות דרך מחזור הדם ושיפור תהליכי הריפוי והביצועים כרוכים בתהליך טיפולי מורכב, מחכה לכם הפתעה נעימה. הטיפול בתא לחץ, הטיפול בתא לחץ הוא פשוט, בטוח ולא פולשני, וגם לא דורש הכנה מיוחדת.

מטרת העל של הטיפול היא לשפר את התגובה החיסונית והביצועים, להאיץ את תהליך הריפוי של פציעות ספורט ולהחזיר את הספורטאים לפעילות מלאה כמה שיותר מהר.

חשוב מאוד לבחור תא לחץ בודד, שמאפשר פרטיות, התאמה אישית של פרוטוקול הטיפול, אווירת בוטיק ויחס VIP, ולבדוק שהוא פועל באישור משרד הבריאות.

ב-BetterLife, צוות טיפול מקצועי שרכש את הידע שלו בארצות הברית – זירת תאי הלחץ העולמית – מקפיד לשמור על פרוטוקול הטיפול שנקבע על ידי רופא מומחה בתחום על פי הצרכים הייחודיים של כל מטופל. תוכנית הטיפול כוללת את מספר הטיפולים ומשכו של כל טיפול.


מחקר על טיפול בפציעות ספורט בעזרת תא לחץ


שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אנחנו נמצאים ברחוב יהושע הצורף 9 באר שבע